Rowery, zestawy do darta, namioty, sprzęt do gry w badmintona i ping-ponga, piłki, koszulki sportowe, ale także czytniki e-booków i słuchawki bezprzewodowe…

Takie są nagrody w tegorocznym konkursie Rzecznika Praw Dziecka na najlepsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Prace można tworzyć w dowolnej technice.

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace plastyczne autorstwa uczniów w każdej z kategorii wiekowych (najlepsze zdaniem osób oceniających prace na poziomie szkoły). Organizatorzy ustalili trzy kategorie wiekowe. Dwie dotyczą szkół podstawowych: kl. I-IV, kl. V-VIII.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie. Spośród nadesłanych zgłoszeń 3-osobowa komisja konkursowa, powołana przez Rzecznika Praw Dziecka wybierze po maksymalnie 20 najlepszych prac w każdej kategorii wiekowej, które zostaną poddane szczegółowej ocenie, w celu wybrania trójki laureatów w każdej kategorii wiekowej oraz pozostałych wyróżnionych prac.
Komisja ogłosi decyzję do 10 stycznia 2022 r.

Skany lub zdjęcia prac wraz ze zgodą rodzica/opiekuna prawnego proszę odsyłać do 12.12.2021 do Rzecznika Praw Ucznia Aliny Olszewskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

zgoda rodzica/opiekuna