#Szkoła pamięta to akcja MEN, w której po raz kolejny nasza szkoła bierze udział.

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa nasze działania po części były realizowane wirtualnie. Uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, przygotowali informacje dotyczące lokalnego bohatera, przygotowali w formie prezentacji mapy miejsc pamięci z najbliższej okolicy.

 Prezentacja 1

Prezentacja 2

 

29.10.2020r. nasza szkoła włączyła się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.


W ramach tej inicjatywy zadbaliśmy o tablicę upamiętniającą kpt. Żwirkę i inż. Wigurę znajdującą się na budynku ,,małej szkoły”, został przeprowadzony konkurs plastyczny i literacki związany z ważną postacią historyczną oraz przygotowano gazetkę ścienną poświęconą lokalnym bohaterom.

Koordynatorzy:Tamara Jamróz, Marta Kazuch, Mirosław Rusinowski