5 grudnia 2022r. z okazji Dnia Regionalnego

gościliśmy w małej szkole gościa- górnika! Uczniowie klas 1-2 mieli okazję z bliska obejrzeć galowy mundur z charakterystyczną czapką.

Dzieci dowiedziały się jak nazywają się poszczególne części prezentowanego ubioru i jakie znaczenie mają kolory piór.

Nasz gość w niezwykle ciekawy sposób opowiedział naszym uczniom o tym kim jest górnik, na czym polega jego praca.

Nie zabrakło również szeregu ciekawostek oraz wiadomości na temat pracy w kopalni. Jedną z tych ciekawostek było to, iż w kopalni oprócz człowieka mogą pracować również zwierzęta, takie jak: psy ratownicze, konie do uciągu czy kanarki.

Jako podziękowanie uczniowie przygotowali mini występ artystyczny, w którym nie mogło zabraknąć regionalnych piosenek pt. ,,Karliku, karliku” oraz tańca ,,Zasiali górale”. To było bardzo ciekawe i  miłe spotkanie.

 

Koordynatorzy: Joanna Maselik i Tamara Jamróz