W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych biorą udział w IV edycji Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”. Są to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. 

 Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z Internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

Koordynator: Tamara Jamróz