1 czerwca 2022 roku w naszej szkole przy ulicy Dekerta 1 odbył się festyn rodzinny pod nazwą „Postaw na rodzinę”.

Pani Dyrektor Aleksandra Musioł powitała wszystkich gości, ciesząc się  z powrotu festynu do łask po czasie pandemii.

Zaproszeni rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w pokazach talentów naszych zdolnych uczniów, których mogliśmy zobaczyć w roli piosenkarza, tancerza, recytatora. Młodsze klasy zatańczyły układ z pomponami i chustami, nie zabrakło też akcentu pirackiego. Na scenie wystąpiła grupa szermiercza uczniów klasy 4b i 8b, byliśmy także świadkami pokazu prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. W tle, w ramach warsztatów, rodzice i dzieci byli zapraszani do wspólnych tańców, żonglerki piłką, układania Kostki Rubika oraz origami. Na trawie było kolorowo, gdyż można było skorzystać z chusty animacyjnej Klanza, a także pomalować twarz. Wraz z rodzinami z Ukrainy śpiewaliśmy „Chodź, pomaluj mój świat” i poznaliśmy taniec ukraiński w wykonaniu naszej uczennicy z 6a. Nie zabrakło konkurencji sportowych, a pamiątką stało się zdjęcie ze ścianki fotograficznej „Rodzinne foto”.

              Wiele się działo także od strony gastronomicznej, gdzie można było zjeść kiełbasę z grilla, pyszne ciasto, popcorn, watę cukrową. Prężnie funkcjonował sklepik szkolny „Pingwinek”.

              Na zakończenie festynu Pani Dyrektor rozdała nagrody za zajęcie miejsc w konkursach: literackich, plastycznych i multimedialnym, związanych z tematyką rodziny, które przygotowali nauczyciele języka polskiego, plastyki i informatyki.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach z radością informuje, że na tegorocznym Festynie Rodzinnym „Postaw na Rodzinę” organizowanym wspólnie ze Społecznością Uczniowską i Radą Pedagogiczną w dniu 1.06.2022r. zebrano kwotę

2.990,50 gr

                                       

 Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tego wydarzeni

    TUTAJ

 

Festyn

Festyn rodzinny