Нехай стане це добрим початком Привітальна книжка-подарунок для дітей та їхніх батьків з України

Na dobry początek Powitalna książka-prezent dla dzieci i rodziców z Ukrainy

To książka, która powstała z zaangażowania i chęci pomoc. "Na dobry początek" autorstwa Agnieszki Suchowierskiej i Katarzyny Szostak-Król jest opowieścią o trudnych początkach mamy i dziecka pochodzących z Ukrainy i odnalezieniu siebie w nowej rzeczywistości w Polsce. Jest powitalnym prezentem od Unii Metropolii Polskich dla nauczycieli i uczniów oraz rodziców z Ukrainy.

KSIĄŻKA - TUTAJ

Книга - тут

 Podstawowym warunkiem rozwoju dziecka jest bezpieczeństwo. Wojna i dziecko, podobnie jak wojna i bezpieczeństwo, to niemożliwe połączenie. Nie ulega wątpliwości, że dla dzieci, którym udało się opuścić pole bitwy i znaleźć schronienie, rozpoczyna się kolejna podróż – podróż do innego kraju, innego języka, innych ludzi” - opowiada Ksenia Charczenko, tłumaczka tego wydania - Wspaniale, że w książce Na dobry początek jej bohaterowi, Daniłowi, który z powodu wojny z Rosją przeniósł się z matką z Kijowa do Polski, udało się znaleźć bezpieczną przestrzeń do odkrywania świata. Dzięki bocianowi Klekowi, a także pierwszym przyjaciołom Daniło odzyskuje dziecięcą twarz - zyskuje nowe życie.

Це книга, яка була створена з відданості та бажання допомогти. «На добрий початок» Агнешки Суховєрської та Катажини Шостак-Кроль – це історія про важкі починання матері та дитини з України та опиняння себе в новій реальності в Польщі. Це бажаний подарунок від Союзу польських митрополій для вчителів, учнів та батьків з України.

 Основною умовою розвитку дитини є безпека. Війна і дитина, як війна і безпека, неможливе поєднання. Безсумнівно, що для дітей, які зуміли залишити поле бою і знайти притулок, починається інша подорож – подорож в іншу країну, в іншу мову, в інші люди», – розповідає Ксенія Чарченко, перекладач цього випуску – Чудово, що в кн. На добрий початок її герой Данил, який через війну з Росією разом із матір’ю переїхав з Києва до Польщі, зумів знайти безпечний простір для пізнання світу. Завдяки лелеці Клеку та його першим друзям Данило повертає собі дитяче обличчя – отримує нове життя.

Na dobry pocżatek