Tak, jak w ubiegłych latach w naszej szkole dnia 17.03.2021 obchodzimy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii.

Obchody te, to jeden z elementów kształcenia kulturowego, rozwijania i poszerzania wiedzy o historii i kulturze krajów anglojęzycznych. Kształtujemy też u naszych uczniów postawę szacunku i tolerancji wobec innych kultur i narodów, ich symboli, wierzeń i tradycji. Dominującym kolorem w tym dniu był zielony, tradycyjny kolor Irlandczyków, symbolem zaś trzylistna koniczynka „shamrock”.

Cele konkursu to:
1. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim i motywowanie ich do nauki języków obcych.
2. Wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii i życiu codziennym w Irlandii i innych krajach anglojęzycznych.
3. Zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, w tym nauka korzystania ze źródeł informacji.
4. Kształtowanie tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów.

W związku z obchodami dnia Św. Patryka zapraszamy do udziału w konkursie szkolnym z języka angielskiego w klasach 1-8 na najciekawszy plakat przedstawiający elementy kultury lub historii „zielonej wyspy”.

- plakaty należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

do dnia 16 marca 2021.

- za udział w konkursie będą przyznawane punkty z zachowania (+5 pkt) oraz oceny z języka angielskiego (celująca lub bardzo dobra)

- za zajęcie 1-3 miejsca w konkursie uczeń otrzyma: 10pkt

- prace będą oceniane przez  jury w składzie:  p. Anna Komarnicka i p. Joanna Komarnicka

Organizatorzy konkursu: Anna i Joanna Komarnicka