IX Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej   

27 listopada 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się IX Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z klas IV - VIII. 

Recytacje były oceniane przez jury w składzie: Pani Wicedyrektor Justyna Niedźwiecka, Pani Monika Matysiok i Pan Marcin Szymik. Uczniowie mogli otrzymać punkty w trzech kategoriach: sprawne posługiwanie się gwarą, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła uczennica klasy VIa – Aleksandra Jach

II miejsce wywalczyła uczennica klasy Vb – Maria Jaskólska

III miejsce zdobyła uczennica klasy Vb – Zuzanna Jakubowski

 

W trakcie konkursu nie tylko można było wysłuchać pięknych tekstów  w gwarze śląskiej  (np. „Cygonka”, „Tydziyń”, „Mucha”), ale również pośpiewać regionalne piosenki (np. „Karliku, Karliku”, „Szła dzieweczka”). Część muzyczną przygotował Pan Marcin Szymik. Organizatorką konkursu była Pani Anna Marzec.