Dnia 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Wydarzenie corocznie odbywa się pod innym hasłem przewodnim. W tym roku motywem obchodów jest hasło "Przywróć naszą Ziemię". Światowy Dzień Ziemi ma za zadanie promowanie ekologicznych postaw i uświadamianie o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu.

W tym roku w naszej szkole każdy wychowawca przeprowadził zajęcia w oparciu o scenariusz lekcji na temat: historii Dnia Ziemi, tegorocznego hasła obchodów święta Ziemi, a także zapoznał swoich wychowanków z  zadaniami  „11 kroków dla Ziemi”, które realizowaliśmy  w okresie od 22. 04 do 29. 04. W ramach tej inicjatywy uczniowie wykonywali zadania, które miały na celu ochronę klimatu.

 

Zdania „11 kroków dla Ziemi” :

 1. Obejmij drzewo
 2. Posegreguj odpady
 3. Pobaw się z pupilem
 4. Pojeździj na rowerze
 5. Idź na spacer do lasu i pozbieraj śmieci
 6. Popracuj w ogrodzie
 7. Zadbaj o rośliny
 8. Wyłącz urządzenia na noc
 9. Drukuj dwustronnie
 10. Zabieraj na zakupy ekotorbę
 11. Wykonaj ekologiczny środek czystości

 

 Przedstawiciele  klas 8 wzięli także  udział w webinarium pod tytułem „Przywróć naszą Ziemię ! ”,które zostało zorganizowane  w ramach ‘Lekcji z klimatem” przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska  22 kwietnia, o godzinie 12:00 . Wybrani uczniowie sporządzili notatki z wykładu i zapoznali swoich kolegów z przedstawionymi tam informacjami na temat zmian i ochrony klimatu.