•  Zadzwoń do nas
  •  32 2581889

Search HP

KONKURS „KATOWICKA WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”

EDYCJA 2020/2021

MISTRZOSTWA POWIATU

Edycja 2020/2021

1. Konkurs „Katowicka Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1 - 8 szkół podstawowych.
  2. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 1 - 4 oraz 5 - 8.

W dniu 21 października 2020, zespół muzyczny Siedemnastka wziął udział w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Powstańczej i Patriotycznej zorganizowanym w ramach projektu "Ocalić Od Zapomnienia" - tryptyk wydarzeń upamiętniających 100 rocznicę II Powstania Śląskiego.

CodeWeek -  Europejski Tydzień Kodowania

Kochani Uczniowie !

W ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020” przedstawiamy Wam możliwość wzięcia udziału w czterech bardzo ciekawych konkursach. Oto one:

- „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” – zadaniem uczestnika konkursu będzie wykonanie pracy plastycznej bądź literackiej, w której zaprezentuje dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika był dla niego wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).

Prace mogą być wykonane dowolną techniką: narysowane, namalowane, wyklejone, wykonane z produktów spożywczych (np. ryżu, makaronu), modeliny, plasteliny, kępy itd.

Zaś prace literackie mogą liczyć najwyżej 3 strony papieru A4 (5400 znaków). Pracę można napisać komputerowo bądź odręcznie (musi być czytelna! Jest to warunek konieczny!).

Wszystkie prace muszą zostać wykonane samodzielnie.

Termin nadsyłania prac do 30 października 2020 roku

- „Sport to zdrowie – pocztówka” – zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pocztówki obrazującą aktywność sportową, którą lubi oraz napisanie krótkiej wiadomości uzasadniającej dlaczego warto uprawiać sport. Pocztówkę można wykonać własnoręcznie lub skorzystać z gotowego wzoru dostępnego na stronie www.trzezwyumysl.pl/pocztowka2020.

Pocztówkę można wysłać w tradycyjny sposób tj. zaadresować, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej lub zrobić zdjęcie swojej pocztówce i przesłać na adres e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Termin nadsyłania prac do 30 października 2020 roku

- „Rozwiąż Krzyżówkę”  - Zadaniem uczestnika jest poprawne rozwiązanie krzyżówki konkursowej oraz odgadnięcie poprawnego hasła, które znajdują się na ulotce konkursowej. Zagadnienia zawarte w krzyżówkach odnoszą się do treści poruszanych w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020”. Krzyżówkę należy wypełnić samodzielnie, oraz przesłać mailowo.

Termin nadsyłania prac do 30 października 2020 roku

- „Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce” -  jest to konkurs grupowy. Zadaniem uczestników jest stworzenie zdjęcia lub kolażu zdjęć (maksymalnie 6 zdjęć), na którym zobracują jak Tymek i Tola dbają o ekologię. Tymek i Tola to papierowe postacie, które można pobrać ze strony www.trzezwyumysl.pl/TymekiTola . Pobrane postacie należy złożyć według instrukcji.

Termin nadsyłania prac do 30 listopada 2020 roku

Konkurs matematyczny wyłącznie dla uczniów szkół podstawowych.

W dniach 8-15 czerwca 2020 odbywał się finał ogólnopolskiego konkursu “Potyczki Ekonomiczne” organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu: Ekonomia na co dzień. Współorganizatorem tego konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Narodowy Bank Polski, w którym nasza szkoła zajęła 1 miejsce!!!!!!!!!

WYNIKI OLIMPIADY OLIMPUS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Kangur w tym roku będzie się odbywał on-line.  W tabeli  znajdziecie Państwo dokładne terminy DLA NASZYCH UCZNIÓW:

Kategoria Konkurs próbny Konkurs Kangur 2020
Kadet kl 7-8 25.05.2020, godz. 14:15 02.06.2020 (wtorek), godz. 16:45
Beniamin kl 5-6 25.05.2020, godz. 16:45 03.06.2020 (środa), godz. 16:45
Maluch kl 3-4 26.05.2020, godz. 14:15 04.06.2020 (czwartek), godz. 16:45
Żaczek kl 2 26.05.2020, godz. 16:45 05.06.2020 (piątek), godz. 16:45

Wszystkie loginy i hasła zostały przesłane przez e-dziennik w dniu 18 maja. Proszę o jak najszybsze zalogowanie się i wpisanie danych, aby administrator konkursu wiedział kto potrzebuje pomocy, bądź nie przeczytał informacji. W razie problemów proszę o kontakt z koordynatorem p. Anną Kaczmarek

Drodzy Rodzice i Uczniowie klas V - VIII SP

Serdecznie zachęcam do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym KODOWANIE W PROGRAMIE SCRATCH "STOP CYBERPRZEMOCY".

Template by JoomlaShine